آزمون دکتری آزاد آزمون دکتری دانشگاه آزاد نتایج دکتری منابع دکتری آزمون دکتری 92 ثبت نام دکتری آزمون دکتری آزاد آزمون دکتری 93 اخبار دکتری کارشناسی ارشد آزاد 92
دکتری | سایت دکتری | سایت آزمون دکتری | منابع دکتری | آزمون دکتری دانشگاه آزاد ارشد | آزمون دکتری آزاد آزمون دکتری دانشگاه آزاد نتایج دکتری منابع دکتری آزمون دکتری 92 ثبت نام دکتری آزمون دکتری آزاد آزمون دکتری 93 اخبار دکتری کارشناسی ارشد آزاد 92
مشاوره دکتری | مشاوره پایان نامه | مشاوره مقالات isi مشاوره رزومه اساتید ارتقا رتبه مشاوره پروپوزال

سایت پزشکی ایران

: جامع ترین شبکه خبری پزشکی و سلامت ایران برای پزشکان و علاقمندان
پزشکی ایران . سایت پزشکی ایران . اخبار پزشکی . دانشگاه های علوم پزشکی . اسخدام علوم پزشکی . نظام پزشکی . پزشکان ایران . استخدام پزشک . متخصصان پزشکی . مقالات پزشکی . شبکه پزشکی ایران . ایران مدیکال . مجله پزشکی امروز
دکتری تخصصی علوم پزشکی . تحصیل در خارج علوم پزشکی . مقالات isi پزشکی . پایان نامه پزشکی . بانک مقالات پزشکی . دانشجویان علوم پزشکی دانشگاه رشته پزشکی کارشناسی ارشد علوم پزشکی . منابع دکتری علوم پزشکی . سنجش پزشکی . نتایج پزشکی . آزمون علوم پزشکی 92 93 پذیرش علوم پزشکی . طراحی سایت پزشکی
مقالات پزشکی و سلامتریزش موآیا کاشت مو برای خانم ها هم ممکن است؟
Forskning Emner inden for mandlig seksuel dysfunktion og viagra ED behandling i Danmark.

کاشت موسایت پزشکی ایران – اولین قدم برای انجام کاشت موی طبیعی در خانم های دارای طاسی، مشورت با متخصص پوست و مو است.

در جلسه مشورت کلیه جنبه های درمانی (پزشکی) و زیبایی (آرایشی) کاشت مو در فرد مورد بررسی همه جانبه قرار می گیرد. واضح است که هدف نهایی کاشت موی طبیعی در یک خانم تأمین جنبه زیبایی قضیه است و اگر این قسمت کار در نظر گرفته نشده و فقط با معیارهای پزشکی جلو برویم ممکن است در آخر کار بیمار راضی نشده و مشکلاتی به وجود آید.

به این دلیل بایستی موارد ذیل مشخص شود:

1- وضعیت روحی و روانی فرد دقیقاً ارزیابی و ضمن آن در صورت امکان از یک روانپزشک نیز کمک گرفته شود.

2- 
مشخص شود که طاسی چه اثراتی در زندگی فردی، خانوادگی، شغلی و اجتماعی گذاشته است؟ فرد برای مقابله با این مسئله چه اقداماتی را انجام داده است؟ آیا گوشه گیری را انتخاب کرده است؟ آیا پرخاشگر و تهاجمی شده است؟ آیا از روش های آرایشی مثل فِرکردن موها یا رنگ و مش بهره جسته است؟ آیا کلاه گیس استفاده می کند؟ فرد از چه مدل مویی برای اصلاح موها و مخفی کردن قسمت طاس استفاده می نماید؟

3- هدف واقعی وی از انجام کاشت موی طبیعی چیست؟ آیا به دنبال موقعیت های شغلی و اجتماعی بهتری است؟ آیا در جستجوی همسر مناسب است؟ آیا برای طعنه و نیشخند زدن های اطرافیان (اغلب فامیل شوهر) به دنبال کاشت مو است؟

4- انتظارات وی از کاشت موی طبیعی چیست؟ توقعات فرد از کاشت موی طبیعی بایستی منطقی و واقع گرایانه باشد. فرد بایستی این نکته را به درستی بفهمد که با کاشت موی طبیعی معجزه اتفاق نیفتاده و موی جدید هم برای وی خلق نمی شود بلکه فقط تعدادی از موهای پشت سرش به قسمت های طاس منتقل شده و قسمت کم مو مقداری بهتر می شود نه اینکه کاملاً شبیه حالت قبل از ریزش مو گردد. به عبارت دیگر کاشت موی طبیعی فقط کار راه انداز است و صرفاً به میزان مشخصی وضعیت موی فرد در مناطق طاس را بهبود می بخشد.

این نکته مهم است که پس از کاشت موی طبیعی فرد از چه مدل مویی می خواهد استفاده کند زیرا گاهی فرد فکر می کند پس از کاشت موی طبیعی می تواند از هر مدل مویی که بخواهد استفاده کند در حالیکه این طور نیست و محدودیت هایی در این میان وجود دارد. به طورکلی بالازدن موها پس از کاشت موی طبیعی زیاد جالب نمی باشد و بهترین مدل مو شانه کردن آنها به طرفین سر است. علت این است که به هرحال موهای کاشته شده از نظر تراکم کمتر از موهای قسمت های اطراف خود (که کاشت مو انجام نشده است) بوده و بالازدن این موها کم بودن تراکم آنها را بیشتر نشان می دهد.

5- رضایت نامه. در کشورهای شرقی مسئله رضایت شوهر (و گاهی اطرافیان فرد مثل پدر و مادر) نیز برای انجام کاشت موی طبیعی مهم است و گاهی عدم توجه به این نکته به ظاهر بی اهمیت مشکلات قانونی زیادی در آینده به وجود می آورد.

برای تشخیص ریزش مو دو تست ساده وجود دارد که عبارتند از:

الف) تست کشیدن مو: در این تست یک دسته چندتایی از موها را به آرامی کشیده و آن تعداد از موها را که به آسانی کنده و جدا می شوند، می شماریم.
ب) تراکم سنجی: که در آن تعداد موها در هر سانتیمتر مربع شمارش شده و سپس درصدی از موها که ضعیف و نازک شده و درحال ریزش هستند، محاسبه شده و مورد ارزیابی قرار می گیرد.
هدف اصلی از این معاینات یافتن علت واقعی ریزش مو در خانم است. با در نظرگرفتن نتایج حاصل از معاینه فرد معمولاً یکسری تست های آزمایشگاهی مانند بررسی وضعیت آهن بدن، هورمون های زنانه و مردانه، وضعیت تیروئید و میزان روی و کلسیم خون از طرف پزشک درخواست و گاهی حتی نمونه برداری از پوست سر هم برای تعیین علت دقیق طاسی انجام شود.

لازم به تذکر است که یافتن یک علت (به جز آلوپسی آندروژنتیک زنانه) در خانم دارای طاسی دلیل این نمی شود که کاشت مو به درد ایشان نمی خورد بلکه در این موارد بایستی ابتدا آن بیماری تحت درمان مناسب قرارگرفته و پس از درمان (و یا حداقل ثابت ماندن علائم بیماری) در صورت نیاز کاشت موی طبیعی انجام شود.

با توجه به نتایج حاصل از بررسی پزشکی و زیبایی در خانم دارای طاسی آندروژنتیک، آنگاه یکی از موارد ذیل برای ایشان در نظرگرفته می شود:

الف) کاشت موی طبیعی در حال و آینده فایده ای به حال وی ندارد. علت این تصمیم گیری می تواند مواردی باشد از قبیل: نداشتن مو در منطقه دهنده (پشت سر)، وجود بیماری غیرقابل درمان (مثل آلوپسی آره آتا) که کاشت مو را بی اثر می سازد، داشتن انتظارات غیر واقعی و توقع بیش از حد ازکاشت موی طبیعی و عدم رضایت اطرافیان وی مبنی بر انجام این کار.

ب) در حال حاضر ایشان کاندید مناسبی برای این کار نیستند ولی در آینده ممکن است بتوان کاشت موی طبیعی را با موفقیت برای فرد انجام داد. در این حالت فرد دارای نوعی بیماری است که می توان امیدوار بود با درمان آن و کنترل ریزش مو در آینده برای ایشان کاشت موی طبیعی انجام شود. گاهی هم لازم است که ابتدا فرد یک دوره محلول ماینوکسیدیل مصرف کند و بعداً جهت کاشت موی طبیعی مراجعه نماید.

ج) 
فرد کاندید مناسبی برای کاشت موی طبیعی است. برای اینکه یک خانم طاس را کاندید مناسبی برای کاشت موی طبیعی بدانیم بایستی فاکتورهای گوناگونی را لحاظ کرده و در آخر تصمیم گیری نهایی را به عهده خود فرد بگذاریم. توقعات و انتظارات فرد ازکاشت موی طبیعی، نظر اطرافیان وی در این مورد، موقعیت فرد در خانواده و اجتماع و تغییر آن پس از کاشت مو، میزان ریزش موی فرد درحال حاضر و اینکه آیا انتظار ریزش بیشتر و شدیدتر در آینده نزدیک در ایشان می رود، تعداد و کیفیت موهای قابل استحصال در پشت سر بیمار و بسیاری فاکتورهای دیگر همگی در تصمیم گیری دخالت خواهند داشت.

لازم به ذکر است که کاشت موی طبیعی در خانم ها فقط برای ریزش موی دائمی مثل طاسی آندروژنتیک با طرح زنانه قابل استفاده است و به هیچ وجه برای ریزش موی موقتی مانند ریزش موی پس از زایمان کاربرد ندارد. در حقیقت تا علت ریزش مو و میزان تداوم آن در خانم دارای طاسی به درستی مشخص نشده است نبایستی هیچ اقدام درمانی از جمله کاشت موی طبیعی را برای وی درنظرگرفت.

مشکلات کاشت مو در خانم ها

همان طور که گفته شد کاشت موی طبیعی در خانم ها دارای یکسری مشکلات و محدودیت ها است که بایستی با صداقت و به روشنی با بیمار در میان گذاشته شده تا ایشان آن را کاملاً متوجه شود. پس از آن لازم است که بیمار برگه رضایت نامه ای را مبنی بر آگاهی از این مسائل امضا نماید. این مشکلات عبارتند از:

الف) کوتاه کردن تقریباً کامل موهای سر در منطقه ای که باید مو برداشته شده (پشت سر) و موضع کاشت مو از واجبات است. واضح است که پذیرش این موضوع برای یک خانم بسیار مشکل و در موارد زیادی غیرقابل قبول است.

ب)
 تعداد موهای قابل برداشت از منطقه دهنده (پشت سر) در خانم های دارای طاسی آندروژنتیک کمتر از آقایان است که علت آن قبلاً توضیح داده شده است. همان مقدار مویی هم که قابل برداشت از پشت سر است معمولاً از نظر مشخصات ظاهری مثل قطر و رنگ مو ضعیف بوده و لذا قدرت پوشانندگی خوبی ندارد. همه این عوامل باعث ضعیف شدن نتایج کاشت مو می گردد.

پ) طرح ریزش مو در خانم ها که اغلب گسترده و پخش می باشد. در آقایان ریزش موی مردانه به صورت فقدان کامل مو در هر منطقه تظاهر می کند که دارای سیر پیشرونده است به این معنی که یک منطقه از پوست سر دچار طاسی شده، موهایش کاملاً ریخته و بعداً این منطقه طاس گسترش پیدا می کند. از طرف دیگر در آقایان موهای پشت سر به ندرت دچار ریزش مو شده و لذا آقایان همواره از منطقه دهنده خوبی برای انجام کاشت موی طبیعی برخوردار هستند.

از سوی دیگر در خانم های دارای طاسی معمولاً ریزش مو به صورت گسترده و پخش بوده و شروع آن هم از منطقه معینی نمی باشد به این معنی که همه سر به صورت کم و بیش یکسان دچار طاسی می گردد. این وضعیت خاص ریزش مو در خانم ها این اشکال را به وجود می آورد که اولاً منطقه طاس وسعت زیادی داشته و تعداد زیادی مو برای ترمیم لازم دارد و ثانیاً منطقه دهنده مو (پشت سر) هم کم پشت است و موی زیادی برای برداشتن ندارد. به همین دلیل در اکثریت موارد طاسی در خانم ها، علی رغم فقدان عوامل منفی دیگر، فرد مورد نظر کاندید خوبی برای کاشت موی طبیعی نبوده و ناچار است با کلاه گیس مشکل خود را حل کند.

از طرف دیگر به دلیل پخش بودن طاسی در خانم های دارای طاسی آندروژنتیک، در جریان کاشت موی طبیعی بایستی گرافت ها را لابه لای موهای موجود (که ضعیف بوده و تحت تأثیر فرایند آلوپسی آندروژنتیک در حال ریزش می باشند و عاقبت می ریزند) کاشت. فرو رفتن گرافت ها در بین موهای موجود به آنها استرس وارد می کند که چند نتیجه دارد:

1- ممکن است تحت تأثیر این استرس موهای موجود بریزند و رویش دوباره نداشته باشند.

2-
 ممکن است تحت تأثیر این استرس موهای موجود بریزند و فقط درصدی از آنها دوباره در بیایند.

3- ولی در اکثریت موارد تحت تأثیر این استرس، موهای موجود ریخته و پس از 18 – 9 ماه همه آنها دوباره در می آیند. مسلم است که این مدت طولانی کم مویی ظاهری موجب استرس روحی و روانی زیادی در فرد شده که گاهاً اثرات منفی در رشد موهای کاشته شده و موهای موجود (از قبل) دارد.

ت) چون پدیده طاسی آندروژنتیک فی النفسه یک امر در حال گسترش و پیشرونده می باشد (هم در منطقه ای که کاشت مو انجام شده است البته برای موهای موجود فرد نه موهای کاشته شده و هم در مناطق دیگر سر) لذا به احتمال زیاد تراکمی که در حال حاضر (یعنی با کاشت موی طبیعی) برای یک منطقه از سر به وجود آمده است در طول زمان کاهش می یابد.

مدت زمان لازم برای وقوع این کاهش تراکم در منطقه کاشته شده از ماه ها تا سال ها بعد از کاشت مو بوده و تعیین دقیق آن امکان پذیر نمی باشد زیرا به شدت به زمینه ژنتیکی فرد و مشکلات آتی وی (مانند بروز بیماری ها، حاملگی، زایمان و غیره) ارتباط دارد. در هرحال با کاهش تراکم گاهی کاشت موی مجدد ضرورت پیدا کرده و گاهی هم امکان کاشت مجدد نبوده و بایستی از روش های دیگر مثل کلاه گیس بهره جست.

در مجموع خانم هایی که کاندید مناسبی برای کاشت موی طبیعی هستند را می توان به دو دسته تقسیم کرد:

الف) فرد دارای طاسی آندروژنتیک با طرح مردانه است که همه مشکلات ذکر شده برای ایشان کم و بیش وجود داشته و تمامی این مسائل بایستی به روشنی برای بیمار توضیح داده شده و در پایان برگه رضایت نامه امضا شود.

ب) فرد به دلایل دیگر ریزش مو دارد مثل سوختگی سر و یا اسکار (جوشگاه) بخیه که در این حالت، مشکلات و محدودیت های ذکر شده برای کاشت مو در خانم ها ارتباطی به ایشان نخواهد داشت و کاشت موی فرد معمولاً موفقیت آمیز خواهد بود.

طریقه برداشت و کاشت مو در خانم ها تفاوت زیادی با آقایان ندارد. بهترین متد کاشت مو در خانم ها روش FUT است و روش FIT کاربرد زیادی در خانم ها ندارد. به دلیل ماهیت ریزش مو در خانم ها بهتر است گرافت های مورد استفاده 3- 2 تار مویی باشند تا اثر پوشانندگی بیشتری داشته و بیمار رضایت بالاتری به دست بیاورد. در ضمن چون منطقه ریزش مو در خانم ها خیلی وسیع است لذا بایستی اهم و فی الاهم کرده و در مناطقی مو کاشته شود که اهمیت بیشتری از نظر زیبایی داشته و تأثیر بارزتری در تغییر ظاهری فرد بگذارد.

  • کاشت مودرزنان
  • مدل مو برای موهای کم پشت زنانه
  • کاشت مو در زنان
  • مدل موی کم پشت زنانه
  • آیا کاشت مو برای خانم ها ممکن است؟
  • مدل مو برای موهای کم پشت
  • مدل موبرای موهای کم پشت
  • ایران فیت برای زنان
  • کاشت مو زنان در ایران
  • مدل موی کمپشت در بانوان

ارسال سوالات و نظرات

Türkiye'de erkek cinsel satın alma viagra reçete için çözüm.
۱۳۹۲ © سایت پزشکی ایران
خروجی سایت : RSS سایتRSS نظرات کاربرانxml نقشه گوگل سایت